Ana Sayfa Astroloji Yay burcu

Yay burcu

Yayılmak, nüfus etmek, geniş çevrelere ulaşmak ve uzaklara gitmek Yay burcunun en temel özelliğidir. Yay burcunun özelliklerine dair ayrıntılar…
Yay burcu isminden de çağrışım yaptığı gibi yayılmak, nüfus etmek, geniş çevrelere ulaşmak ve uzaklara gitmek isterler. Yöneticisi Jüpiter olmasından dolayı oldukça hoşgörülü ve neşeli bir profil çizer.
Değişken bir yapısı vardır. Öğrendiği, keşfettiği her yeni şey için hayata farklı bir kapı aralar ve o kapıdan bakmaya çalışır. Değişken yapılı bir burç olduğundan dolayı Yay burçlarının fikirleri sürekli olarak değişebilir. Her türlü duruma, ortama uyum sağlayabilirler.Ateş elementi bir burç olduğundan girişken, inisiyatif alabilen ve heyecanlı bir mizacı vardır.
Yay burçları dışa dönük bir yapıya sahiptirler. Yay burcu hep ileri atılmak, uzaklara gitmek, keşfetmek ve yeni şeyler deneyimlemek isterler. Bu onlarda heyecan uyandırır. Sembolizminde yer alan ‘ok’ hedefleri gösterir ve gitmeyi planladıkları daima bir yerleri vardır. Felsefe, dinler, yabancı kültürler ve diller, bilgi, araştırma gibi kelimeler Yay burcunu anlatan anahtar kelimelerdir.