Ana Sayfa Seyahat Tarihe yolculuğun tek adresi ASSOS

Tarihe yolculuğun tek adresi ASSOS

Doğal güzelliklerin yanında tarihi dokunun da baskın olduğu bu şirin mi şirin beldenin sokaklarında yürürken çağlar öncesinde yürüyormuşsunuz hissine kapılacaksınız. Taş kaldırımlarında yürürken muhteşem bir tarihte yaşıyormuş hissine kapılacaksınız.
Denize açılan daracık sokakları, bahçeli küçücük şirin evleri, gölgesinde serinlediğiniz ağaçları, harika koyları, sevimli çarşısı, sokaklarını saran kekik kokusu, doğal güzellikleri, samimi insanları, tarihe yapılmış bir yolculuk gibi atmosferinden büyülenecek ve andan kopup bir masal diyarının kapılarını aralayacaksınız.
Bu cennetten bir köşeye geldiyseniz gezi listenizin en başına Athena Tapınağını ekleyin ve gün batımına yakın zirveye ulaşıp harika körfez manzarasını sakın kaçırmayın. Doğayla tarihin, dağla denizin iç içe geçtiği Tapınak kalıntıları arasından sızan ay ışığını görmek için orada bulunmalı ya da erken kalkıp Akropol üzerinden şafağın doğuşunu, tepeden Edremit Körfezi’nin muhteşem manzarasını görmelisiniz. Doyumsuz bir manzara sizleri bekliyor olacak.
Behramkale sokaklarında gezinirken Ege rüzgârı peşinizden gelecek ve denizin kokusu kır çiçeklerinin kokusuna karışarak takip edecek sizi geziniz boyunca. Denize açılan sokaklarda, sahilde, patika yollarda, meyve bahçeleri arasında gezinirken ruhunuzun hafiflediğini, tüm stresinizin yok olup gittiğini hissedeceksiniz. Yöreye özgü tatlardan ve Ege mutfağının en güzel lezzetlerinden tadabileceksiniz. Taş Kahvenin taş masalarında oturup bol köpüklü Dibek kahvesi ve Tapınağa inerken ya da çıkarken koruk suyu içmeden gelmeyin.

Arkeoloji meraklıları ve Behramkale’yi görmeyenler için mutlaka gidilmesi gereken Köy evleri ve deniz manzarası sizi şehir hayatından alıp götürmeye yetiyor. Bence burada atlanmaması gereken en önemli şey, Athena tapınağında güneşin batışını izlemek ve fotoğraflamak. Gördüğüm en güzel gün batımlarından birini yaşayacaksınız.