Ana Sayfa Seyahat Önemli olan varmak değil, yola çıkmaktır!

Önemli olan varmak değil, yola çıkmaktır!

Dalaman’da Saklı Bir Cennet, Sarsala Koyu

Çevresini saran yemyeşil doğası, küçük iskelesi, dingin suları, korunaklı yapısı ve  caretta carettaların yüzdüğü berrak suları ile bozulmamış bir yapıya sahip olan Sarsala Koyu, güzelliğiyle gezginleri kendine hayran bırakıyor.

Muğla’nın Dalaman ilçesine yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta yer alan bir koy olan Sarsala, bozulmamış doğası ve masmavi deniziyle cenneti andıran bir görünüme sahip. İlk gördüğünüz anda güzelliğinin etkisi altına gireceğiniz bu muhteşem koyun berrak sularına dalıp, balıklarla yüzmenin keyfini çıkarın. Suyu soğuk olmadığı için havaların ısınmaya başladığı bahar aylarında da denize girilebilen Sarsala, çarşaf gibi dalgasız ve aniden derinleşmeyen suları ile hem çocuklu aileler hem de yüzmeyi sevenler için hoş bir adres.

Ege Bölgesinin en güzel koy ve plajlarına sahip yerleşim yerlerinden biri olan Muğla’da, Dalaman’a bağlı Kapukargın köyü sınırlarında bulunan Sarsala Koyu, virajlı tepelerinin ardında muhteşem bir doğayı saklıyor. Köy yolunun ortasında bütün heybeti ile duran devasa ağacı ve ilk kez gelenleri, ‘Acaba Sarsala burası mı’ diye tereddüde düşüren Kocagöl’ü aşıp, Sarsala’ya ulaşanlar, karşılaştıkları eşsiz manzaraya hayran kalıyor.

Sarsala çevresi doğa yürüyüşü ve kamp yapmak isteyenler için de oldukça uygun… Manzarası harikulade bir cennet…  Sakin ve sessiz olduğu anlarda daha da muhteşem..  Mavi ile yeşil bir arada ve huzur veriyor.

Eee dana ne diyelim şimdiden gitmeyi düşünenlere iyi tatiller…