Ana Sayfa Seyahat Muhteşem bir doğa harikası

Muhteşem bir doğa harikası

Ayvalık’ın en güzel yerlerinden biri olan Şeytan Sofrası, Ege’yi kucaklayan manzarası, mavi ve yeşili buluşturan coğrafyası ve çam ormanlarıyla kaplı doğası ile başınızı döndürecek kadar güzel bir yer. Şehrin karmaşasını unutup, rüya gibi bir tatil yapmak istiyorsanız, en doğru adreslerden biridir bu cennet köşe.
Muhteşem bir doğa harikası ve Türkiye’nin en büyük milli parkı olan Ayvalık Adaları’na bakan tepenin rüzgârı ve insana tatlı bir huzur veren atmosferi içinde özellikle güneş batarken insanın zamanı durdurup hiç ayrılmamacasına orada kalmak isteyeceği bir yer. Sönmüş bir volkandan arta kalan lav birikintileriyle oluşan tepenin yuvarlak bir sofra biçimini andırması ve şeytana ait olduğu inanışıyla demir bir kafes içerisinde korunan ayak izi burayı turistik bölge haline getirmiş. Burada şeytanın ayak izine madeni para atarak dilek dilemek adetten.
Çam ağaçları arasından çıkacağınız bir tepede yer alan Şeytan Sofrasından, manzarası harika bir tepenin başında bulunan, dört bir yanı görebilen, yirmiden fazla ada ve adacığı, doğallığını koruyan koyları, tertemiz denizi panoramik olarak seyretme şansına sahipsiniz. Engin bir deniz ve yeşilin farklı tonları.
Tepe çok hoş bir manzaraya sahip. Hele ki günbatımında giderseniz, denizden günün batışı sırasında harika bir ambiyans oluşmakta harika bir günbatımını seyredeceksiniz..
Rüzgârın, ruhu okşayan ve huzur veren esintisi eşliğinde, gün batımını izlemek eşsiz bir zevk… Harika demek yetmez. Karşınıza çıkan manzaraya hayran kalacak ve gitmek, oradan ayrılmak istemeyeceksiniz. O anı ölümsüzleştirmek için giderken fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayın. Çünkü bol bol fotoğraf çekmek isteyeceksiniz.
Bir bardak çay alıp, tüm koyları görebildiğiniz müthiş manzarayı hayran hayran izlerken, yavaş yavaş güneşin batışı ile serinleyen hava da tatlı bir esinti hissedeceksiniz. Buraya gelmediyseniz, bir an önce gelin. Burada hiç acıkmayacaksınız, çünkü manzara sizi doyuracak.
“ Güneş tam olarak battıktan sonrada alkışlamayı unutmayın! ”
Şimdiden iyi seyirler…