Ana Sayfa Seyahat Manzarası güzel hikayesi hüzünlü

Manzarası güzel hikayesi hüzünlü

Akçay- Altınoluk yolu üzerinde Kazdağları Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan Hasan Boğuldu Göleti, yemyeşil doğası sayesinde, ziyaretçilerine muhteşem bir nefes alanı sunmakta. Yaz aylarında serinlemek isteyen ziyaretçilerin kendini buz gibi sularına bıraktığı bu gölette aynı zamanda bir piknik alanı bulunmakta. Göletin ismi bir efsaneye dayanmaktadır. Doğası ve sahip olduğu güzellik nedeniyle gölet özellikle her yıl bahar ve yaz aylarında ziyaretçi akınına uğramakta.
Hasan Boğuldu Şelalesi, Kaz Dağları’nı keşfe çıkan herkesin kesinlikle uğraması gereken bir keşif rotası. Assos’a yakın olması sebebiyle bu bölgeye tatile gidenlerin de yolunun üstünde bulunuyor. Manzarası güzel hikayesi hüzünlü.
Ağaçlarla kaplı şelale alanına ilk girdiğinizde Sütüven Şelalesi karşılıyor sizi. Tepeden akan suyun aşağıda oluşturduğu gölet, Hasan Boğuldu Şelalesi’nden daha sığ ve tertemiz. Hasan Boğuldu Şelalesi’ne ulaşmak için biraz yürümeniz gerekecek ve Ormanın manzarasını izlerken yolun nasıl bittiğini anlamayacaksınız.
Yemyeşil ormanın içinde, ışıl ışıl billur gibi suyu ziyaretçilerine göz kırpsa da cam gibi olan gölde yüzmeye karar verirseniz suyun soğukluğundan dayanma süreniz en fazla 10 saniye olacaktır.
Gölün tertemiz görüntüsünü seyretmeye doyamayacak ve kendinizi sulara atmamak için zor tutacaksınız.
Doğa tutkunlarının gezip görmesi gereken çok sayıda doğa harikası arasında adı efsaneye konu olan, film konusu olmuş Hasan Boğuldu Göleti ve yaklaşık 1 km mesafedeki Sütüven Şelalesi, Edremit Körfezindeki ilçelerden birine veya Kaz dağları Milli Parkına gitmeyi düşünenlerin mutlaka görmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Burada yemyeşil bir çevrede suyun sesini dinleyerek piknik yapabilir, uygun kıyafet ve ayakkabı ile doğa yürüyüşü yaparak çevreyi daha iyi gözlemleyebilirsiniz. Alana girerken veya dönüşte köylülerin küçük tezgâhlarında sattığı çeşitli ürünlerden alınabilir.