Ana Sayfa Yaşam Kadınların Erkeklerde en çok dikkat ettiği şeyler…

Kadınların Erkeklerde en çok dikkat ettiği şeyler…

Kadın ve erkeğin güzellik algısı ile duygular dünyası birbirinden oldukça farklıdır. Bir erkek için karşı cinse ilgi duymak için bakımlı ve seksi bir görünüm yeterliyken, kadın için durum biraz daha farklıdır. Görselliğin ne kadar önemli olduğunu hiç kimse reddedemez. Ama söz konusu ikili ilişkiler olduğunda, kadınların bir erkekte baktığı daha önemli şeyler vardır. Tabi ki kaslı bir vücut, bakımlı saç ve tırnaklar, şık bir giyim bir kadının erkekte en çok dikkat ettiği şeyler arasında yer alır. Gözler de kadınların erkeklerde ilk baktığı şeyler arasındadır. Birçok kadın renkli gözlere ilgi duyar. Yeşil gözleriyle anlamlı bakan bir erkek, bir kadını anında etkileyebilir.

Bir Kadın Erkekte Nelere Dikkat Eder? 

Bir kadının erkekte ilk dikkat ettiği şeylerden biri de espri yeteneği ve zekasıdır. Erkekler için güzellik çoğu zaman zekadan daha önemli olsa da, kadınlar için durumun tam tersi olduğunu söyleyebiliriz. Kadınlar kendisinden daha akıllı gördükleri erkeklere aşık olurlar. Kadın iç güdüsü olarak kendini yanında iyi hissedebileceği, güvenebileceği bir erkek arar. Bu da kadınların erkeklerde ilk dikkat ettiği şeylerden biridir. Erkekler bir kadınla sırf güzel olduğu için birlikte olabilir. Kadınlarda ise bu duruma pek sık rastlanılmaz. Kadın duygusal ve tensel birlikteliğini gerçek anlamda bir şeyler hissettiği bir adamla yaşamak ister. Dolayısıyla bir kadının erkekte ilk dikkat ettiği şeyler fiziksel özelliklerden daha farklıdır.

Yine de ilk çekim anlamında fiziksel özellikler de önemlidir. Kadınlar, erkekte temizliğe ve bakıma oldukça önem veriyor. Bakılı tırnaklar, temiz saçlar, ütülü kıyafetler, şık bir ayakkabı görmek isterler. O nedenle erkeklerin de en az kadınlar kadar dış görünüme dikkat etmeleri önemli. Örneğin bir ortamda göbekli ve kaslı olmak üzere iki erkek olduğundan, bir kadının ilgisini fit vücutlu erkeğin çekmesi daha yüksek ihtimal. Özellikle günümüzde görsellik oldukça önemli. Ama bir kadının aşık olmak için en önemli kriteri erkeğin kasları ya da fit vücudu değil, içtenliği, sıcaklığı, karşı cinste uyandırdığı güven duygusudur. Kadınlar özellikle güven konusunda oldukça dikkatlidir. Güvenmediği bir erkekle birlikte olmak istemez.

 

Genellikle kadınlar, erkeklere göre detaylara daha çok dikkat eder ve önem verirler. Bu nedenle, örneğin mesajlaşmalarda sonuna gülücük konulmuş mesajla konulmamış mesaj arasında, kadınlara göre dağlar kadar fark vardır. Hoşlandıkları kişilerin bakışları, kaşlarını kaldırmaları, gözlerini kırpmaları, hatta yeri geldiğinde nefes alıp veriş şekilleri bile çoğu zaman kadınlar için anlam taşır.

Dolayısıyla, hoşlandıkları erkekler hakkında edindikleri izlenimler, kadınlar için ilişkinin ilerleyen dönemlerinde de etkisini yitirmez. Belki daha önce, kadınlar erkeklerde nelere dikkat ederler diye düşünmemiş olabilirsiniz. Ancak, eğer siz de birinden hoşlanıyorsanız, kadınlar erkeklerde nelere dikkat ederler, öncelikle bunları öğrenmenizde fayda var.

Erkekler olarak, dikkatinizi çekmeyen, herhangi bir detay bile bir kadının size olan ilgisini çekmesine neden olabilir. Bu nedenle, hoşlandığınız kadınla karşılaşma ihtimaliniz olan yerlerde, görüştüğünüz zamanlarda, özellikle de ilk buluşmada, bazı ipuçlarını takip ederek, onun da sizden hoşlanmasını sağlayabilirsiniz. Peki, kadınlar erkeklerde nelere dikkat ederler? Hangi detaylara önem vererek, hoşlandığınız kadının dikkatini çekebilirsiniz? Gelin birlikte inceleyelim…

“Göründüğün gibi ol…”

Her ne kadar insanların iç güzelliği önemli olsa da hoşlandığınız kişinin dikkatini çekebilmek için şık, temiz ve güçlü bir görünüşe sahip olmalısınız. Dolayısıyla tarzınız da karşınızdaki kişinin hakkınızdaki düşüncelerini etkileyecek detaylardan biri.

Ancak, elbette tarzınız ne olursa olsun, seçtiğiniz kıyafetlerin temiz ve ütülü olması da son derece önem taşıyor. Çünkü özensiz kıyafetler, karakterinizle ilgili olduğu kadar, karşınızdakine olan saygınızla ilgili de ipuçları taşıyor. Bu nedenle, eğer partnerinize ya da hoşlandığınız kişiye saygı duyuyorsanız, tarzınızı ortaya koyarken, seçtiğiniz kıyafetlerin iyi temizlendiğinden ve kırışmadığından emin olmanız, size bu noktada puan kazandıracak.

“Tavrına hayran olayım…”

Tarz sahibi olmak için, o tarzı doğru yansıtabilecek bir tavrınız da olmalı. Takındığınız tavır, sizi dünyanın en güzel kıyafetlerinden daha şık gösterir. Bu nedenle, siz çok havalı olduğunuzu düşünürken, tavırlarınız nedeniyle akıllarda çoktan bütün olumsuz fikirleri oluşturmuş olabilirsiniz.

Sonuç olarak, hoşlandığınız kişiye karşı tavırlarınızın kişiliğinizin bir yansıması olarak sizi temsil ettiğini unutmayın. Kim olursa olsun, her kadın saygıyı, nezaketi ve hoşgörüyü hak eder. Özellikle hoşlandığınız kadına karşı tavrınızın daha özel olduğunu, ona hissettirmelisiniz. Çünkü o, buna dikkat ediyor olacak.

“Bana arkadaşını söyle…”

Atalarımız, insanlar hakkında söyledikleri pek çok sözde olduğu gibi, “Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim” sözüyle de çok doğru bir tespitte bulunmuşlar. Gerçekten de herkes, kendi düşünce yapısına uygun kişilerle arkadaşlık etmeyi tercih ediyor. Dış görünüşün aldatıcı olduğundan kuşkulandığınız anlarda, o kişinin arkadaş çevresine göz atmak, size pek çok fikir kazandırabilir.

“Tam unuttum diyorken, nereden geldi bu koku…”

Temiz giyinmenin yanı sıra, vücut temizliğiniz ve hoş kokuyor olmanız, partnerinizin hafızasına kazınmanız açısından büyük önem taşıyor. Çünkü koku hafızası, insanı bir anda alt üst edebilecek kadar hatıralara bağlanır. Geçmişte duyduğunuz bir koku, sizi bir anda maziye götürür, duygularınızı harekete geçirir.

Kadınların da erkeklere göre çok daha duygusal oldukları göz önünde bulundurulursa, sizi hoş bir kokuyla hatırlaması, sizin açınızdan önemli bir detay olacak.