Ana Sayfa Seyahat İzmir’in kuytusunda keşfedilmemiş saklı hazine

İzmir’in kuytusunda keşfedilmemiş saklı hazine

İzmir’in dikili ilçesindeki nebiler Köyü’nde bulunan ve henüz tam olarak keşfedilememiş olan Aşıklar Şelalesi’ne yani diğer adıyla nebiler Şelalesi’ne eğer hala gitmediyseniz, hadi toparlanmaya başlayın. Özellikle doğa ve macera severler buraya bayılacaksınız.
Dikili, İzmir’in en sevilen tatil noktalarından biri. Aşıklar ( Nebiler ) Şelalesi ise etkileyici doğa güzelliği ile bölgeye tatile gelenlerin kesinlikle uğraması gereken bir nokta. Ağlayan Mağara, İkiz Mağaralar, Saklı Mağara, Rum Mağarası, Zindan, Ece Çağlayanı ve Sümeyra Şelalesi’nin de bulunduğu Aşıklar Şelalesi, yemyeşil bitki örtüsü, tertemiz havası ve etkileyici görüntüsüyle ilgi görüyor.
Aşıklar ( Nebiler ) Şelalesi, çevresindeki mağaraları, piknik alanları, su kaynakları, Karaçam ormanı, yaşlı ağaçları ve büyüleyici ortamı ile her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamakta. Trekking parkurları ile özellikle genç turistlerin, doğa yürüyüşü ve trekking sevdalılarının aktiviteleri için büyük ilgi odağı olmuş bir yer.
Çağlayana giden 15- 20 dakikalık keyifli bir yürüyüşün ardından çok güzel bir noktaya ulaşacak ve su içindeki masalarda közde kahve içecek ve ağlayan mağara’yı göreceksiniz. Kesinlikle görülmesi fotoğraf çekilmesi anılara eklenmesi gereken yer! Şelalenin altında serinleyin! Suya kesinlikle girin sonra pişman olmayın! El değmemiş doğal güzellik. Güne kahvaltıyla başlamak için doğru adres 80 basamaklı merdiven ile inilen şelale göletinde huzuru bulun, suya girip serinleyin ve doğa sesi eşliğinde kahve içmeyi ihmal etmeyin. Ağlayan Mağara, zindan ve en güzel ama uzak olan Kraliçe’nin banyosunu mutlaka ziyaret edin.
Doğa severler için vadi içerisinde saklı bir bahçe, akarsular, kaynaklar, mağaralar, şelaleler, yürüyüş parkurları ve dahası…
Vee sözün kısası anlatmakla bitmez. Siz en iyisi mi yaşayın…