Ana Sayfa Genel Doğum Haritası Bireysel Kimliği mi İfade Eder

Doğum Haritası Bireysel Kimliği mi İfade Eder

Astroloji nedir sorusuna kısaca; Astroloji, gezegen ve yıldızların insanların üzerindeki etkisini yorumlayan bir bilim dalıdır diyebiliriz. İnsanoğlunun yazılı tarihinin başından beri var olan astroloji, bilimlerin en eskisidir.

Gezegenler, güneş’in yörüngesine bağımlı bir şekilde hareket ederken, dünya ise kendi etrafındaki dönüşünü bir günde tamamlar. Bizim Zodyak’a dahil oluşumuz da dünyanın 24 saatlik dönüşü sırasında gerçekleşmiş olur. Astrolojik doğum haritası bir nevi sizin bireysel kimliğinizi ifade eder.

Bu doğum haritanız sizin nasıl bir karaktere sahip olduğunuzu, güçlü ve zayıf yönlerinizin neler olduğunu ve sizin ne olacağınız konusunda size iyi bir yol göstericisi olacaktır.Bahsi geçen konumuz bütünü ile astroloji alanı ile bağlantılıdır. Sahip olduğumuz burçların yorumlanması, değerlendirilmesi ve bizim şimdiki ve gelecekteki yaşamımıza dair ipuçları vermesi astroloji biliminin bir parçası olduğunun göstergesidir.

Haritanız çıkarılırken doğum anınızda güneşin hangi burçta bulunduğu astrologların bilmesi gereken etkenlerden yalnızca birisidir.

Doğum haritanızın oluşturulması için doğum gününüz ve doğum yılınıza ekstra olarak doğum saati ve yeri de astroloji uzmanları tarafından kullanılmaktadır.

Bu bilgiler doğru bir hesaplamanın yapılabilmesi için oldukça önemli ve gereklidir.

Sizinle alakalı olan bahsetmiş olduğumuz bilgileri doğum haritanızı çıkaran astrolog ile paylaştığınız takdirde doğum (yıldız) haritanız doğru bir şekilde çıkartılacaktır.

Hazırlanacak olan her doğum haritasında ay, güneş ve gezegenlerin kesin konumları yer almaktadır.

Gezegenler doğum kartı olarak isimlendirilen dairesel biçimdeki diyagramlara yerleştirilirler.

Bu doğum kartı bizlerin doğduğumuz esnada bulunduğumuz yerdeki gökyüzünün görünen bölümünün adeta minyatür bir diyagramı gibidir.

Haritanın tepesinin veya MC’nin bulunduğu nokta Zodyak’ın en üst kısmıdır, doğum haritanızın ya da IC’nin alt bölümünde, ayağınızın altında bulunan ve dünyanın öteki tarafındaki kısımdır.

Doğum kartınızın sol kısmında yükselen burcunuz yer alır.

Yükselen burcunuzun karşısında yani doğum haritanızın sağ kısmında ise alçalan burcunuz yer almaktadır.

Astroloji  kader değildir, her şey insanın kendi elindedir. Astroloji dönemleri inceler, fırsat alanlarını, şanslı zamanları, doğum haritanızda sizi kısıtlayan, zorlayan alanları, gecikmeleri gösterir. Sonuçta nasıl hareket edeceğiniz, neler yapacağınız hepsi sizin iradeniz içindedir. Gezegenlerin iyi açılar yaptığı şanslı dönemlerde, hiçbir şey yapmadan oturursanız bu fırsatları kaçırabilirsiniz. Aynı şekilde gezegenlerin zorlayıcı etkiler yaptığı dönemlerde gerekli gayret ve azmi gösterirseniz tüm zorlukları aşabilir, farkında bile olmadığınız içinizdeki gücü ortaya çıkarabilirsiniz.

Dünya var olduğundan beri insanın doğaya karşı verdiği “varoluş” savaşında kullandığı en etkili araçlardan bir tanesi de Astroloji’dir. Astroloji ilk insanın, genelde gökyüzünden gelen doğal afetleri kontrol etme çabası sonucunda ortaya çıkmış olan, bugün artık bilimsel değeri olmadığına inanılan bir “bilim”dir.

Astroloji’nin temelinde sembollerle akıl yürütme ve tümevarım bulunur. Diğer pek çok bilim dalıyla bağlantısı olan Astroloji sayesinde, doğum haritasının yorumlanmasıyla insanın kişiliği, hayatı, keşfedilmemiş potansiyelleri, kökleşmiş alışkanlıkları, fiziksel problemleri, yetenekleri ve ilerleyen zamanlardaki dinamizmi çok rahat tespit edilebilir.