Ana Sayfa Seyahat Doğal Yaşamı Özleyenler İçin Güzel Bir Tercih….

Doğal Yaşamı Özleyenler İçin Güzel Bir Tercih….

Bademler, İzmir’ in batısında Güzelbahçe ve Seferihisar ilçeleri arasındaki boğazın tam ortasında yer alır. Karayolunun batısındaki bir tepe üzerinde yer alan köy, İzmir’e 35, Seferihisar ve Urla’ya 9’ar km. uzaklıktadır.
Ahşap bungalovlar konseptiyle farklı bir tatil keyfi yaşamanızı sağlıyor. Tamamen kaliteli bir tatil yapmanız için bahçe içerisinde lüks bir dekorasyon ile tasarlanmış. Tamamıyla ahşap olan bungalov evler, bölgenin doğal güzelliğini yaşayacağınız, gerçek manada bir doğa turizmi yaşamanızı garanti ediyor.
Haftalık, sezonluk konaklanabilen, toplam 30 kişi kapasiteli bungalovların içerisinde, minik açık mutfak, mini buzdolabı, banyo-tuvalet, televizyon ve klima bulunmakta.
Bungalov alanında, atölyeler, ortak alan evler (yemekhane, çamaşırhane, revir ve dinlenme evi) oyun parkı ve etkinlik çadırı bulunmakta.
Tarımsal üretim yapılan alanlarda faaliyetlere katılmak, buralarda toplanan sebze meyvelerle gıda atölyesinde yerel yemek eğitimi almak mümkün…
Katıldığınız faaliyetlerde ürettiğiniz dokumacılık ve ahşap işçiliği ürünlerini ister sevdiklerinize hediye edin ister ömür boyu hatıra olarak saklayın.
Doğal Yaşam Köyü sayesinde ‘kentliler’ köy yaşamıyla iç içe olacak, sütünden yumurtasına, enginarından ekmeğine kadar tüketeceği pek çok lezzeti en doğal bir biçimde üretecek.
Bademler’deki yaklaşık 315 dekar alan üzerine 4 milyon liralık yatırımla kurulan Doğal Yaşam Köyü’nde yaklaşık 10 bin adet ağaç, çiçek üretim seraları, soğuk hava deposu, fide dikim bölümü ve idari binalar yer alıyor.
Konaklamalı ziyaretçiler için ayrıca 10 adet bungalov ev, üretim parselleri, yürüyüş ve bisiklet yolları da bulunuyor. Köyün konukları, doğanın eşsiz güzelliklerini ağaçların arasında gizlenmiş bungalovlarda izlerken, yörenin en köklü ve en kültürlü köylerinden Bademler’in deneyimli üreticilerinden salça, tarhana, reçel, turşu ve köy ekmeği gibi ürünlerin yapımını öğrenecek; kerpiç atölyesinde köy fırını ve hayvan barınakları için kerpiç dökecek.
Doğal yaşamı özleyenler için güzel bir tercih….