Ana Sayfa Cinsellik Cinsel hayat ve hafızaya etkisi

Cinsel hayat ve hafızaya etkisi

Beslenme alışkanlıklarımızda bir takım değişiklikler yaparak, cinsel gücü arttırabilirsiniz. Uzmanlara göre cinsel gücü arttıracak yiyecekler tüketerek, libidonuzun artmasını sağlayabilir cinsel hayatınızın canlanmasına izin verebilirsiniz.
Cinsel performansınızı artırmak için Afrodizyak etkisi olan doğal gıdalara güvenin. Bu gıdalar sayesinde, seks isteğiniz ve cinsel performansınız şaşırtıcı derecede artabilir
Afrodizyak etkisi olan bu besinlerle daha mutlu bir cinsel hayata kavuşmak mümkün.
Besinlerin içeriğindeki vitaminler cinsel hayatı hareketlendirmek için de etkili oluyor. İşte tüketildiğinde cinsel gücü artıran besinler…
BAL, İSTİRİDYE, İNCİR, MUZ, PEKMEZ, FINDIK, KAYISI, SARIMSAK, HAVUÇ, MERCİMEK VE KURU BAKLAGİLLER, ÇİKOLATA.
Cinsel ilişki ve egzersiz
İyi ve sağlıklı bir hayat sürmek istiyorsanız “düzenli egzersiz” yapma alışkanlığını da aktif yaşamınıza eklemek zorundasınız. Düzenli egzersiz yapanlarda cinsel hayat daha güçlü ve daha uzun süreli. Özellikle yaşlanan erkeklerde egzersiz sıklığı ile testosteron hormonu üretimi arasında pozitif bir ilişki olduğu kesin. Cinsel aktivite adeta bir spor gibidir ve vücudun birçok kaslarını harekete geçirir.
Yapılan araştırmalar sonucunda cinsel ilişkinin sadece zevk veren bir eylem olmadığı ve sağlık açısından da faydalı olduğu ortaya çıktı.
Çeşitli araştırmalar seksin sadece zevk veren bir deneyim değil sağlık açısından egzersizlerle bile karşılaştırılabilecek faydaları olduğunu gösteriyor. Hatta seks ve egzersize verilen fizyolojik tepkiler oldukça benzer.
Cinsel ilişki sırasında kalp ritmi ve kan basında yükselme görülüyor ki bu durum egzersizler için de geçerli.
Cinsel hayat ve hafızaya etkisi
Yaşlandıkça yaşadığınız en büyük değişimlerden biri beyin fonksiyonlarınızın güçsüzleşmesidir. Hafızanız zayıflar ve eskiden kolaylıkla hatırladığınız şeyleri hatırlayamaz olursunuz. Ancak yapılan bir araştırmaya göre hafıza kaybını önlenmenin bir yolu da cinsel hayat.
Hafıza kaybı gerçekten korkunç bir şeydir. Çünkü bir insanın kişiliğinin silinmesine sebep olabilir. Yapılan araştırmalar yoğun bir cinsel yaşamın beyin hücrelerinde artış sağladığını ortaya koydu. Yapılan bir çalışmaya göre de cinsel aktivite, beyindeki uzun dönem bellek kontrolü alanı olan hipokampusta hücre büyümesini teşvik ediyor. Yapılan bir başka araştırmada da, 58 ile 78 yaşları arasında 1.700 kişiye odaklanıldı ve yapılan testler sonucunda cinsel açıdan hala aktif olanların daha iyi beyin gücüne sahip olduğu keşfedildi.