Ana Sayfa Güzellik Cildiniz Yoğun Güneşli Günlere Hazır mı?

Cildiniz Yoğun Güneşli Günlere Hazır mı?

Cildi yaza en iyi şekilde hazırlamak için bakım yapmak şart. Peki ne yapmalı?

Yaza hazırlık yapmaya başladığımız bu günlerde havaların bir güneşli bir yağmurlu olması, yaza hazırlanmak konusunda motivasyonumuzu düşürüyor olabilir ama yaz nihayet geliyor. Bu yüzden güneş ve deniz hayalleri kurmaya başlarken cildimizi yaza hazırlamalıyız. Hepimiz yazı çok yüksek enerji ile karşılamak istiyoruz. Özellikle sıcak havalarda daha duru bir cilt ve daha az makyaj için şimdi harekete geçenler, yazın rahat edecek.

Kışın solmuş ciltlerin yeniden parlaması, kuruluğun önlenmesi ve nem dengesinin sağlanması için pek çok yöntem bulunmaktadır.

Havaların ısınmasıyla birlikte ruhen ve bedenen yenilenme ihtiyacı da daha fazla hissedilmektedir.

Tatil, deniz ve bronzlaşma hayalleri kurmaya başladığımız şu günlerde tüm kadınları saran bir korkulu rüya var; daha da güzel görünmek…
Isı değişimleri cildin kurumasını ve yaşlanmasını sağlar. Bu dönemlerde cilt tipinize uygun bir nemlendirici seçmelisiniz aynı zamanda yaşlanma karşıtı özelliği de olursa çok daha faydalı olacaktır. Unutmayın, kışın kullanılan nemlendiriciler yaz için uygun değildir. İçerisinde A,C,E vitaminleri olan nemlendiriciler aynı zamanda güneşin tahrip edici etkisini de tolere edecektir.
Bahar enerjisinin ve hava sıcaklıklarının artması ile birlikte, insanların motivasyonlarında da artış gözleniyor. Bu motivasyon artışı, beraberinde değişim ve yenilenme ihtiyacını da getiriyor.

Kış aylarında soğuk, rüzgâr gibi dış faktörler cildi yorar, kalınlaştırır, matlaştırır. Oksijenle cilde uygulanan antioksidan vitaminler ve hyalurinik asit cildin nemlenmesini ve parlamasını sağlar. Cildi yoğun güneşli günlere hazırlar.

 

Kuşkusuz ki en önemli parçamız; cildimiz. Ona bakım yapmayı unutmamamız gerekiyor. Bu konuda çok çeşitli alternatifler var.

Yüzümüz kadar vücudumuzun da nem dengesi çok önemli. Ciltte kuruluk sorunu yaşamamak için düzenli aralıklarla vücudunuzu da nemlendirmemiz gerekiyor.