Ana Sayfa Astroloji Burçların Genel özellikleri

Burçların Genel özellikleri

Burçların Genel özellikleri

Koç: Bir Koç’u tanımlamak o kadar kolay değildir. O, hızlı gelişen tutkuların insanıdır. Realist ve idealisttir. Çok hızlı düşünebilen yapılarıyla, onlara yetişmek neredeyse imkansızdır. Çocuk gibi saf ve gözü kara bir cengaverdir. Öncülük ve macera ruhu, girişkenlik, adam yönlendirme, hedef belirleme özelliği, yüksek enerji, dürüstlük, hazırcevaplık koçların en belirgin özelliklerindendir.

Boğa: İşte karşınızda sapasağlam kişilikte bir insan duruyor. Kolay öfkelenmeyen Boğalar, canınızı sıkacak hiçbir şey yapmaz, sizin her şeyinizle yakından ilgilenirler ve tüm bunları yaparken asla gocunmazlar. Pratik ve güvenilirdirler. Uyumlu, tahammüllü, güçlü değer yargıları olan boğalar, kararlı, sanata ve güzelliğe düşkündürler. Duygulara önem veren boğalar bir o kadarda tembeldirler.

İkizler: İnanılmaz aktif yapısını çözmeniz için beş duyunuzun yeteceğini sanmıyoruz. O, değişimleriyle vardır ve böyle olmaktan son derece mutludur. Yoğun ilişkilerden nefret ederler. Fakat her düştüğünde de elini ona uzatacak sıcak bir elin hayalini kurarlar.  Uyumlu, entelektüel, çabuk kavrayan, mantıklı, konuşkan, canlı, sempatik, yeniliklere açık ikizler aynı anda bir kaç işi birden yapabilirler.

Yengeç: Bir Yengeç’le karşılaşıncaya kadar, onunla yaşamanın kolay olmadığını anlayamazsınız. Duygularını öylesine farklı sunar ki, yaşamın gerçeklerini adeta unutursunuz.  Sakin ve durgun kişiliği insana sükunet verir. Nazik, hassas, sempatik, merhametli ve düş gücü yüksek olan yengeçler evrenin barışsever çocuklarıdır.

Aslan: Yaşamında yenilgiye tahammül edemeyen başka bir kişiye asla rastlayamazsınız. Gururlu ve vakur haliyle hükmetmeye öylesine alışmış ki, onu asla yönlendiremezsiniz. Bulundukları her ortamda sevgi krallıklarını ilan etmeye hazırdırlar. Yüce gönüllülük, cömertlik, yaratıcılık, fedakarlık gibi iyi özelliklerinin yanı sıra sabit fikirlilik, kuvvet deliliği, kendini beğenmişlik gibi olumsuz yönleriyle de karşılaşmanız söz konusu olabilir.

Başak: Başak insanları akıllı ve pratiktir. Eleştirici yönlerine tahammül edemeyeceğiniz gibi can alıcı iltifatları da hiç kimsede yoktur. Mantık ve duygu karmaşası yaşadıkları için, sürekli arayış içindedirler. Bilgi küpü olan başak burcuna sorduğunuz hiçbir soru kalmayacaktır. Giyim merakı, titizlik, analizcilik, cana yakınlık, tenkitçilik, meraklılık başak burçlarının olmazsa olmazlarıdır.

Terazi: Kararsızlıkları ile ünlü, büyülü bir havası ile çekim gücünün etkisi altına girdiğinizi fark ettiğinizde iş işten çoktan geçmiş olacaktır. Onun yanında kızgınlıklarınız yok olur.  Sevimlilik, uyumluluk, zarafet, romantiklik, diplomatik, incelik, çekicilik, idealist, tarafsız, iyi niyetlerinin yanı sıra kararsız, alıngan, flörtçü, tembellilik gibi özellikleriyle de karşınıza çıka bilirler.

Akrep: Bu tutku insanı ile boy ölçüşeceğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Sadece gözleriyle konuşan tek insan, Akrep’tir.  Bildikleri tek şey vardır. O da güçlü ihtirasları ve aşka inançlarıdır. Yasakları delen müthiş bir sevgilidirler. Aşırı kuşkucudurlar, kolay inanmazlar, ama inandıkları bir konuyu da sonuna kadar inatla savunurlar.  Duygularını belli etmeyen akrepler, Cazibeli, çalışkan, kararlı, anlayışlı ve yüksek analiz gücüne sahiptiler.

Yay: Yay burcu insanları içtenlikleri ve iyimser yaşam görüşleri ile tanınırlar. Gençliklerinde; dikkatsiz, heyecanlı ve gelenekle aykırı davranışlar içinde olsalar da, geçmiş yanılgılarından en çok ders alan kişiler bu burçtan çıkar. Özgürlüklerine aşırı düşkün olan yaylar kısıtlandığı zaman, içsel bir biçimde alt üst olurlar. Gürültücü, sorumsuzluk, kaprisli, çabuk bıkmak, sabırsızlık gibi olumsuz özellikleri olsa da aşktan asla kaçmaz, daha da üstüne giderler.

Oğlak: Oğlaklar ciddilikleri, tutuculukları ve güçlü iradeleri ile tanımlanırlar. Gerçek bir Oğlak’ın iki temel özelliği vardır. Güvenilirlik ve dürüstlük. Geniş hayallerinde sıra dışı düşler kurarlar. Yargılanmak ve küçümsenmek en korktukları şeydir. Gururlu ve onurludurlar. Dik başlı, ihtiraslı, kötümser, kuşkucu, kindar, sert görünümlerinin altında sıcacık bir kalp taşırlar.

Kova: Kova burcu insanları sevecen tavırları ile tanınırlar ve bencil değildirler. Modern görünüşlerine karşın, inatçı ve sabit fikirli olurlar. Çoğu zaman yeni bir şeyler keşfetmek için uğraşıda bulunurlar. Belli ilkeleri sonuna dek savunmak onları hiç rahatsız etmez. Evlilik fikri kovaların en korkulu rüyasıdır. Bugünün ne olduğu onu ilgilendirmez. O yarınların insanıdır.

Balık: Sabır, eli açıklık ve duyarlılık bu burçta doğan kişilerin en önemli nitelikleridir. Dürüst, vicdan sahibi, sadık ve uysaldırlar. Genellikle hayal dünyasında yaşayan balıkların yaşam görüşleri ciddidir. Kendisini güven içinde hissetmesi için, sürekli korunmaya ihtiyacı vardır. Kırılgan görüntüsünün altında güçlü bir kişilik yatar. Zannettiğinizden daha akıllı ve kurnazdırlar.