Ana Sayfa Astroloji Balık burcu

Balık burcu

Etrafınızda anlamakta zorlandığınız hatta acıma duygusuna katıldığınız biri varsa o muhtemelen Balık’tır. Peki diğer özellikleri neler?
Bir ortamda birisi Balık burcu olduğunu söylediğinde çoğu insanın yüzünde hemen bir acıma, merhamet ifadesi belirir. Aslında tam olarak haksız da sayılmazlar.
İki yöneticisi olan bir burçtur. Klasik astrolojiye göre yöneticisi Jüpiter, modern astrolojiye göre ise yöneticisi Neptün’dür. Balık burcu insanında Jüpiter’in iyimserliği, Neptün’ün yaratıcı ve hayal gücü birleşir. Hassastırlar ve kolay kolay çevrelerindeki insanlar tarafından anlaşılmazlar. Çünkü onların hayata baktıkları pencere realist değil, onlar hayatı manevi taraflarıyla görmeye çalışırlar.
Sezgileri çok kuvvetlidir. Su grubu bir burç oldukları için sezgilerini aktarma konusunda objektif olamayabilirler. Çünkü birilerini kırmak, incitmek, isteyecekleri en son şeydir. Romantiktirler. İsyancı olmaktansa yaşanan her şeyin, hayata gelişlerinin bir sebebi olduğunu düşünür ve kabullenici bir davranış sergilerler.