Ana Sayfa Astroloji Aslan burcu

Aslan burcu

“Aslan yattığı yerden belli olur” sözü tam da Aslan burçlarına dair söylenmiş bir sözdür. Aslan burçlarına dair ayrıntılar…
Aslan dönemi yazın habercisidir. Havalar ısınır, tatiller başlar, deniz sezonu açılır. Miskinlik ve tembellik diz boyudur. Doğanın renkleri daha canlı ve parlaktır.
Aslan burcu deyince akla gelen tam olarak bunlardır. Aslan burcu canı istemediği sürece çalışmayı sevmez. Hayatın tatlı, renkli, eğlenceli tarafını sever. Bir söz vardır “Aslan yattığı yerden belli olur” diye. Aslan burçlarına bu söz tam oturmaktadır.
Sabit bir burç oldukları için oradan oraya koştursun istemezler. Yattığı yerden olayları seyretsin, her şeyin merkezinde olsun ve oturduğu yerden olayları yönetsin ister. Güneş astrolojide ego demektir ve Aslan burcunun yöneticisi de Güneş‘tir. Bu yüzden Aslan ve ego kelimelerini bir arada duyarız. İlgi görmeyi, iltifat almayı, pohpohlanmayı bu yüzden severler.
Aslan burcunun egolarını okşadığınız sürece onun en sakin haliyle zaman geçirebilirsiniz. Ama ne zaman eleştirmeye başlarsanız pençelerini çıkarıp kükremeye başlarlar. Aslan burçları kendilerine güvenleri tam ve ellerine aldıkları işi bitirmeden asla bırakmazlar. Olayları değerlendirirken objektiftirler. Dürüstlük onlar için çok önemlidir. Aslan burçlarının egoları tatmin oldukça minik birer kedi gibi olurlar.