Ana Sayfa Astroloji Akrep burcu

Akrep burcu

Zodyak’ın pek sevilmeyen, korkulan burcu; Akrep! Akrep’ler gerçekten korkutucu mudur? Ayrıntılarıyla Akrep burcunun özellikleri…
Zodyak’ın pek sevilmeyen, korkulan burcu; Akrep! Sezgileri güçlü bir burçtur. Olayları önceden hissederler. Gizemli ve mistik bir havaları vardır.
Rüyaları çıkabilir, fal bakabilirler. Akrep burçlarının içsel motivasyonları oldukça yüksektir. Yaşadıkları, karşılaştıkları her şeyi oldukça ciddiye alırlar. Onlar için hakimiyet çok önemlidir. Bir konuya, kişiye ve olaya ne kadar hakim olurlarsa kendilerini o kadar güvende hissederler.
Akrep burcu olan kişi gücü sever. Güç, onlar için bir nevi kendilerini koruma kalkanıdır. Güçlerini ortaya koyabildikleri her alan onların zafer alanı gibidir. Güç ve kontrol onları anlatan anahtar kelimelerdir. Vazgeçmek ve bırakmak onlar için bir kayıp, bir yenilgi gibidir. Bu yönleri ile hem ilişkilerinde hem de uğraştıkları konular da tutkuyla bağlanırlar. Özellikle duygusal ilişkileri onlarda takıntı haline gelirse zarar görme ihtimalleri oldukça yüksektir.

Yönetici yıldızı: Mars ve Plüton.

Çekicilik, Cazibe, Savaş ve Yeni şartları temsil eder.

Grubu: Su ve Negatif.

Burcun cinsiyeti: Dişi

Üstün yeteneği: Sezgi

Özelliği: Kararlılık ve İnceleme…

Anahtar sözcüğü: Tutku